top

To wszystko działo się 18 września 2021 roku w Czerwieńsku, z okazji Jubileuszu 70-lecia Koła Łowieckiego „Jeleń” Czerwieńsk. Po roku oczekiwania z powodu epidemii koronawirusa, wreszcie udało się zorganizować uroczystość jubileuszową.

Więcej... Logo PDF

Wśród członków świebodzińskich kół jest wielu utalentowanych twórców. Najbardziej znanym jest Włodzimierz Górka z KŁ „Hubert”. Wykonuje różnego rodzaju przedmioty związane z kultem religijnym, a zasłynął jako wytwórca oryginalnych noży myśliwskich.

Więcej...Logo PDF

Po roku przerwy spowodowanej pandemią Koronawirusa, ponownie odbyły się Dożynki Gminy Czerwieńsk. W tym roku uroczystość odbyła się 14.08.2021 r., w bardzo ładnym parku w Nietkowie.

Więcej... Logo PDF

W sobotę 05.06.2021r. miało miejsce bardzo radosne wydarzenie. Razem z wychowankami Pogotowia Opiekuńczego w Zielonej Górze świętowaliśmy Dzień Dziecka i Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska. Poprzez gry edukacyjne, konkursy i zabawę staraliśmy się zapoznać najmłodszych z przyrodą i tradycjami łowieckimi. Nie zabrakło także poczęstunku i upominków dla uczestników festynu. Dopełnieniem tego niezwykle udanego dnia była piękna i słoneczna pogoda, co tylko zachęcało do dobrej zabawy. 

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu i realizacji wydarzenia Iwonie i Przemysławowi Leśniak działających w imieniu KŁ "Drop" Zielona Góra, Stowarzyszeniu Nasze Dzieci z Zielonej Góry, Zarządowi Okręgowemu PZŁ w Zielonej Górze, Nadleśnictwu Zielona Góra oraz Radiu Zielona Góra.

Więcej... Logo PDF

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego przypomina dzierżawcom/zarządcom obwodów łowieckich, iż zgodnie z:

  1. Rozporządzeniem (WE) 178/2002 odnoszącym się do sprzedaży bezpośredniej;
  2. Wymaganiami dotyczącymi produkcji podstawowej zawartymi w załączniku I do rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych;
  3. Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 września 2015 roku w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej oraz ustawą z dnia 06 grudnia 2005 roku o produktach pochodzenia zwierzęcego

istnieje konieczność rejestracji kół łowieckich/Ośrodków Hodowli Zwierzyny prowadzących sprzedaż bezpośrednią lub produkcję podstawową przez właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii.

W załączeniu pismo Pani Katarzyny Piskorz Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w przedmiotowej sprawieLogo PDF

Koledzy z Wojskowego Koła Łowieckiego „Sokół” w Babimoście wykonali uchwałęKoledzy z Wojskowego Koła Łowieckiego „Sokół” w Babimoście wykonali uchwałęWalnego Zgromadzenia w sprawie zasiedlania bażantów. 

Więcej... Logo PDF