top

15 sierpnia 2019 r. odbył się XXI Festyn Parafialny przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu. Na placu Klasztornym zgromadzili się licznie mieszkańcy Żagania i okolicznych miejscowości.

Więcej... Logo PDF

Kolejne, drugie już w tym sezonie poszukiwania złotego rogacza rozpoczęły się 10 sierpnia. Przebieg imprezy miał szczególnie uroczysty charakter i był związany z obchodami 70-lecia Koła.

Więceej... Logo PDF

Jest już tradycją, że Koła Łowieckie „Jeleń” Czerwieńsk i „Bór” Zielona Góra, włączają się w organizację dożynek Gminy i Miasta Czerwieńsk. W tym roku Dożynki Gminne odbyły się w dniu 17.08.2019 r. w przepięknym parku w Laskach.

Więcej... Logo PDF

W dniu 31 sierpnia 2019 roku odbyły się dożynki Powiatu Nowosolskiego w miejscowości Otyń. W uroczystych obchodach bardzo licznie udział wzięli mieszkańcy powiatu.

Więcej... Logo PDF

W sobotę 24 sierpnia jak co roku Koło Łowieckie Cietrzew Żary zorganizowało polowanie rozpoczynające sezon polowań na pióro. Na zbiórkę do siedziby koła w Janikowie licznie stawili się członkowie koła, ale również ich przyjaciele z zaprzyjaźnionych kół łowieckich.

Więcej... Logo PDF

W dniu 14.07.2019 z inicjatywy myśliwych Koła Łowieckiego ,,Czajka’’ Chlebów, na terenie naszej Koliby odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców sołectw Gęstowice, Korczyców i Radomicko oraz członków naszego Koła połączone z nieco spóźnionym Dniem Dziecka.

Więcej... Logo PDF

Rok 2019 jest rokiem jubileuszowym naszego koła.
Podobnie jak podczas poprzednich okrągłych rocznic, obchody 70-lecia będą trwały cały bieżący rok i będą połączone z licznymi wydarzeniami, imprezami łowieckimi a zwieńczeniem jubileuszu będzie uroczysty bal myśliwski.

Więcej... Logo PDF

Bażant zwyczajny (Phasianus colchicus) – gatunek ptaka z rodziny kurowatych. W stanie dzikim występuje w umiarkowanych obszarach Azji i na zachód po skrajnie południowo-wschodnią Europę w 30 podgatunkach.

Więcej... Logo PDF

Przyszedł czas na coroczne przystrzelanie broni. W kole Diana, zgodnie z przyjętą tradycją, realizowane jest to zawsze w marcu. W ten sposób każdy myśliwy koła z rozpoczęciem nowego sezonu łowieckiego ma sprawdzoną broń i może wyjść do łowiska pewny że nie zrani zwierza.

Więcej... Logo PDF