top

W dniu 24 października 2021 r. na Jasnej Górze w Częstochowie miało miejsce historyczne wydarzenie z udziałem członków Polskiego Związku Łowieckiego mianowicie odbyła się I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę. Rzecz jasna nie zabrakło reprezentacji okręgu zielonogórskiego PZŁ na czele z Kołem Łowieckim Ryś Wschowa. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczestników reprezentujących ZO PZŁ w Zielonej Górze. Darz Bór!

Świętemu Hubertowi Cześć!

Po raz czwarty w kościele p.w. św. Urbana w Zielonej Górze leśnicy i myśliwi uczestniczyli we mszy świętej. Mimo, że święto naszego patrona Św. Huberta przypada 3 listopada wiele uroczystości jemu poświęconych odbywa się już w październiku. Leśnikom przewodniczył Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze Wojciech Grochala, myśliwym Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze, Łowczy Okręgowy Jacek Banaszek.

 

Zdjęcia z uroczystej mszy Hubertowskiej; Marek Busz

Piękna pogoda, super organizacja i kawał powierzchni do obsadzenia gatunkami lasotwórczymi... a jak już posadzicie swoje drzewa wraz z dziećmi można zdobyć Indeks Przyjaciela Przyrody gdzie na szóstym stanowisku porozmawiają z Wami Edukatorzy ZO PZŁ w Zielonej Górze

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia

Jak co roku, także i w tym, na zielonogórskiej starówce w trakcie winobrania w Zaułku Myśliwskim, myśliwi ustawili swoje stanowiska które cieszyły się wielkim zainteresowaniem sympatyków łowiectwa oraz szerokiej rzeszy odwiedzających. Swą osobistą wizytę złożył również Pan Prezydent Miasta Zielona Góra wraz z towarzyszącym mu Bachusem. 

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z tego wydarzenia.

Z okazji 75-lecia Koła Łowieckiego, Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze wraz z społecznością myśliwych okręgu zielonogórskiego życzy myśliwym i stażystom Koła Łowieckiego "Ryś" w Sławie wszelkiej pomyślności na niwie łowieckiej oraz przychylności św. Huberta.

Poniżej kilka fotografii w wykonaniu kol. Marka Busza i kol. Jacka Banaszka obrazujących uroczystość obchodów 75 Lecia.

W niedzielę 18 lipca 2021r. w Skansenie Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli odbyło się plenerowe wydarzenie „Dobre, smaczne, bo lubuskie”, na którym prezentowana była dziczyzna, mięso pochodzące z Lubuskiej Kniei. W ramach imprezy myśliwi lubuscy zorganizowali zakątek myśliwski pod nazwą „Myśliwskie smaczki”.

W sumie poniższe zdjęcia z tego wydarzenia nie wymagają komentarza... dzieci potrafiły kilkukrotnie podchodzić z tackami po dokładkę..