top

22 października 2021 r. odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia działalności Lubuskiej Izby Rolniczej po jej reaktywacji na mocy Ustawy o izbach rolniczych z dnia 14 grudnia 1995 roku.22 października 2021 r. odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia działalności Lubuskiej Izby Rolniczej po jej reaktywacji na mocy Ustawy o izbach rolniczych z dnia 14 grudnia 1995 roku.Święto wojewódzkiego samorządu rolniczego zainaugurowała Msza św. w intencji lubuskich rolników, odprawiona o godz. 15.00 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Nowej Soli.

Więcej... Logo PDF

Moim zdaniem myśliwi obecnie bardzo dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków. W całej Polsce realizują zalecenia lekarzy weterynarii i wykonują plany łowieckie - mówi "Codziennej" Edward Siarka z Ministerstwa Klimatu...

Więcej... Logo PDF

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra klimatu i Środowiska, zmieniającym rozporządzenie w sprawie określania okresów polowań na zwierzęta łowne, uległ zmianie termin polowań na pióro.

Więcej... Logo PDF

6 lipca 2021 r. w siedzibie Lubuskiej Izby Rolniczej w Zielonej Górze, na prośbę Łowczego Okręgowego Jacka Banaszka, Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej Stanisław Myśliwiec zorganizował i przeprowadził spotkanie mediacyjne, na które przybyli przedstawiciele kół łowieckich „Dzik” Brzózka, „Zając„ Chlebowo i Łowczy Okręgowy.

Więcej... Logo PDF

29 czerwca 2021 r.  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej województwa lubuskiego oraz spotkanie z Panią Zofią Batorczak Lubuskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii.

Więcej... Logo PDF

24 czerwca 2021 r. odbyło się posiedzenie Regionalnej Rady Ochrony Przyrody działającej przy Regionalnym Dyrektorze Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. Posiedzenie miało miejsce w pięknej sali Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Więcej...Logo PDF