top

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze uprzejmie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystej Hubertowskiej Mszy Św., która odbędzie się w dniu 27 października br. w kościele parafialnym pw. Św. Urbana I w Zielonej Górze o godz. 11.00 (ul. Braniborska 17 Zielona Góra)

Zapraszamy zarządy kół łowieckich, wszystkich myśliwych okręgu zielonogórskiego, stażystów, sympatyków łowiectwa, myślistwa, przyrody wraz z rodzinami.

Darz Bór!

Proszę jednocześnie o rozpropagowanie informacji o mszy oraz zamieszczenie plakatu informującego o wydarzeniu na stronach Waszych kół łowieckich.

Więcej... Logo PDF

W dniu 16-10-2019r. Delegacja myśliwych okręgu zielonogórskiego PZŁ wzięła udział w uroczystościach pożegnalnych Wielkiego Przyrodnika, Leśnika, Myśliwego profesora Jana Szyszko.

Więcej... Logo PDF

Kto może zostać myśliwym, jakie warunki musi spełniać. Czy są one co jakiś czas weryfikowane? Jakie są zwyczaje łowieckie i zasady polowania? Na te i podobne pytania odpowiadał Jacek Banaszek łowczy okręgowy Zarządu Okręgowego PZŁ w Zielonej Górze podczas cyklicznej radiowej rozmowy zatytułowanej "Co, jak i dlaczego" w Radiu Zachód.

 

Audycji można posłuchać TUTAJ...  Plakat Pasek radiowy

 

lub na stronie Logo Radio Zachod

Publikacja Radia Zachód z dnia: 03.07.2019, 15:18

30 czerwca br. podczas XXIII Okręgowego Zjazdu Delegatów symbolicznie przekazano 11 zestawów bio-asekuracyjnych przedstawicielom kół łowieckich okręgu zielonogórskiego z 70 które zakupiono i przekazano do ZO PZŁ w Zielonej Górze przez Lubuską Izbę Rolniczą w Zielonej Górze z funduszy przekazanych na ten cel z Urzędu Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Więcej... Logo PDF

W sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego, odbył się XIII Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze. Prezydent wręczył zasłużonym myśliwym złote, srebrne i brązowe odznaczania.

Więcej... Logo PDF