top

Szanowni Państwo,

Analogicznie do poprzednich lat dnia 22 listopada Polski Związek Łowiecki rusza z około świąteczną akcją charytatywną "Myśliwska paczka". Tegoroczny regulamin pozwala na udzielania pomocy zarówno placówkom opiekuńczo-wychowawczym, jak i osobom indywidualnym, rodzinom.

W zeszłym roku nasza akcja miała rekordowy zasięg. Wzięły w niej udział 392 koła łowieckie, które na kwotę 517 tys. zł wsparły 820 placówek i rodzin. Wyrażamy nadzieję, że w tym roku brać myśliwska równie ochoczo włączy się w pomoc potrzebującym.

Uprzejmie prosimy, aby przy pisaniu raportu do ZG podać informację nt. przybliżonej kwotowej wartości pomocy udzielonej przez każde koło łowieckie oraz uwrażliwienie wolontariuszy na wykonywanie zdjęć dobrej rozdzielczości (2 MB), w szczególności nieprzesyłanie ich aplikacją typu Whats App, tylko e-mailem lub We Transferem - gdy pojemność jest duża.

"Myśliwska paczka" to około świąteczna akcja prowadzona oddolnie przez myśliwych niezrzeszonych i zrzeszonych w kołach łowieckich w Polskim Związku Łowieckim. Koła same wybierają placówki, które chcą wesprzeć, a z ich przedstawicielami ustalają listę najpotrzebniejszych rzeczy, które znajdują się w paczkach. Jest to akcja bezgotówkowa, chyba że dotyczy zakupu voucherów na wyjście do kina, zoo etc.! Beneficjentami są przede wszystkim domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów, osoby indywidualne i rodziny, które potrzebują wsparcia.

REGULAMIN AKCJI „MYŚLIWSKA PACZKA” Logo PDF