top

Do czasu zajęcia stanowiska rządu w sprawie możliwości wykonywania polowań i szacowania szkód łowieckich w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24.03.2020 r. , wobec ogromnej ilości pytań jakie do nas spływają informujemy, że odstrzał sanitarny, wspierający polskie rolnictwo, a zwłaszcza walkę z epidemią ASF, jest istotnym powodem do opuszczania domu.

 W związku z utrzymującym się na terenie kraju zagrożeniem życia i zdrowia związanym z pandemią koronawirusa, Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego zaleca, .

Osoby pozostają w strukturach organów na czas zagrożenia pomimo upływu kadencji.  Mogą podejmować działania nie przekraczające zwykłego zarządu i wykonywać sprawy związane z zabezpieczeniem przetrwania koła. Po ustąpieniu stanu nadzwyczajnego nowo wybrani członkowie organów będą mogli dokonać konwalidacji – potwierdzenia decyzji podejmowanych w dobie kryzysu.

Oryginał artykułu dostępny TUTAJ...

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze informuje, że w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii nadal oczekujemy na stanowisko rządu dot. czy zakazy będą także obowiązywały myśliwych co do konieczności realizacji odstrzałów sanitarnych, planowych (RPŁ), szacowania szkód łowieckich w uprawach i płodach rolnych, przemieszczania się myśliwych celem wykonywania w/w. czynności.

Więcej... Logo PDF

 

W siedzibie Koła Łowieckiego RYŚ Niedoradz w Bobrownikach miało miejsce pierwsze z zapowiadanych kilku spotkań związanych z Afrykańskim Pomorem Świń, w których udział wzięli przedstawiciele kilku zainteresowanych stron.

Więcej... Logo PDF

w sprawie wprowadzenia w 2020 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej „Programu mającego na celuw sprawie wprowadzenia w 2020 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej „Programu mającego na celuwczesne wykrycie zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń i poszerzenie wiedzyna temat tej choroby oraz jej zwalczanie”

Więcej... Logo PDF

Setki myśliwych, leśników, żołnierzy, pracowników służb weterynaryjnych i sanitarnych praktycznie codziennie przeszukuje lasy w poszukiwaniu padłych na afrykański pomór świń dzików. Szybka eliminacja źródeł zakażenia jest jednym ze sposobów ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa ASF. W wyeliminowaniu choroby ma pomóc także zakaz wstępu do lasu na terenach, gdzie wykryto przypadki wirusa. Do tej pory w naszym województwie potwierdzono 79 przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików.