top

10 stycznia 2020r. przedstawiciele władz województwa lubuskiego spotkali się w Gubinie ze stroną niemiecką, aby ustalić sposób wspólnej walki z ASF na terenach przygranicznych.

W spotkaniu tym wzięli także udział przedstawiciele lubuskich myśliwych Łowczowie Okręgowi: Jacek Banaszek ZO PZŁ w Zielonej Górze oraz Wojciech Pawliszak ZO PZŁ w Gorzowie Wlkp.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze w związku z ogromnym zrozumieniem i zaangażowaniem myśliwych okręgu zielonogórskiego z problemami jakie nas doświadczają, mają na uwadze między innymi pojawienie się choroby ASF na naszym terenie przesyła do zapoznania wstępne podsumowanie naszych wspólnych działań od listopada 2019r.

Więcej... Logo PDF

W dniu 18 grudnia 2019r. w Radiu Zachód odbyła się rozmowa o ASF z zastępcą redaktora naczelnego Radia Zachód S.A z Przewodniczącym ZO PZŁ w Zielonej Górze kol. Jackiem Banaszkiem.

ASF - to problem, ogromny problem! Zarówno z punktu widzenia hodowców trzody chlewnej, godpodarki państwa, jak i bezpieczeństwa gatunku dziko żyjącego jakim jest DZIK!...

Audycji można posłuchać na stronie Radia Zachód S.A. Logo Radio Zachod

oraz tutaj... Plakat Pasek radiowy 200x13

Obwieszczenie Wojewody Lubuskiego Poz. 3337 z dn. 10 grudnia 2019r. w sprawie ogłoszenie jednolitego tekstu rozporządzenia w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego, nowosolskiego, zielonogórskiego, miasta Zielona Góra oraz powiatu żagańskiego i żarskiego

Więcej... Logo PDF