Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

100-Lecie Zjednoczonego Łowiectwa

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Pragnę serdecznie podziękować w imieniu wiceprezesa NRŁ PZŁ w Warszawie Andrzeja Skibińskiego, własnym, członków ZO PZŁ w Zielonej Górze za Wasz udział w obchodach Jubileuszu 100lecia Zjednoczonego Łowiectwa w Polsce.

Szczególnie dziękuję  za tak liczne przybycie Pocztom Sztandarowym Kół Łowieckim jak i wytrwanie do samego końca wydarzenia. Wasza prezencja była kapitalną, zapierającą dech w piersiach. Jest to wybitny dowód na uszanowanie przez zarządy kół łowieckich ustaleń jakie miały miejsce pomiędzy nami już na początku roku 2023.

Mam nadzieję, że wszyscy w ten dzień mogliśmy poczuć się wyjątkowo, zsolidaryzowani, a opracowany koncert przez Koleżankę Agnieszkę Rybicką we współpracy z muzykami zielonogórskiej filharmonii w pewien sposób być podziękowaniem, za codzienny nasz wkład pracy w nasze łowiska, promocję łowiectwa i myślistwa, kreowanie pozytywnego wizerunku myśliwego, kół łowieckich w społeczeństwie.

Wielkie słowa uznania kierujemy do Kolegów Leszka Szewczyka, Marka Busza (Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej, członków KŁ „Ryś” Niedoradz) oraz Piotra Cybernika (członka KŁ „Diana” Sulechów) za udostępnienie artefaktów o tematyce łowieckiej, myśłiwskiej i Wasze zaangażowanie w przygotowanie tej niezwykle widowiskowej i wartościowej wystawy jaką wszyscy mieliśmy przyjemność podziwiać w holu przed Salą Kolumnową UM.

„Słodko” dziękujemy Państwu Alinie i Markowi Czajkowskim za przecudownej urody tort jubileuszowy.

Dziękujemy Waldkowi i Kindze Bojko za piękny wypiek chleba, który z dumą złożyliśmy wraz z pozostałymi darami naszych łowisk na ołtarzy naszych niedzielnych intencji Mszy Świętej.

Myślę, że wszyscy wspólnie stworzyliśmy niepowtarzalną atmosferę, jak i obraz kolektywizmu nas zielonogórskich: myśliwych, w dniu 4 czerwca br.  – minioną niedzielę, co zostało również zauważone przez zaproszonych gości.

Pozostając do dyspozycji Zarządów Kół Łowieckich jak i Koleżanek i Kolegów po strzelbie stowarzyszonych i niestowarzyszonych w kołach łowieckich życzę przyjemnego długiego weekendu!

Darz Bór!

Poniżej przesyłam link do materiału zrealizowanego przez TVP3 Gorzów Wlkp., oraz link do strony internetowej ZO PZŁ w Zielonej Górze gdzie zamieszczona jest galeria zdjęciowa z niedzielnych obchodów „W obiektywach Witolda Sadzy, Konrada Najdka i Marka Busza”.

FOTORELACJA Witolda Sadzy i Konrada Najdka

FOTORELACJA Marka Busza

Relacja TV Gorzów Wlkp. Korowód w Zielonej Górze. Myśliwi świętują jubileusz zjednoczonego łowiectwa

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱