Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

WOŚP w Trzebielu, także z myśliwymi

W gminie Trzebiel, podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój udział zaznaczyli także myśliwi. Koledzy  z WKŁ Cietrzew Nr 331 zapewnili surowce spożywcze do przygotowania myśliwskiego gulaszu z jelenia, dodatkowo zakupili  pieczywo oraz przygotowali wszystko do gorących napoi. Kilka tygodni wcześniej, w porozumieniu z Klubem Seniora z  Dębinki gm. Trzebiel, wszystko zostało ustalone i w sobotę 29 stycznia już od rana rozpoczęło się wielkie gotowanie w  Dębince właśnie. Połączenie wszystkich składników i doprawienie dało aż dwa termosy gotowej potrawy! 

 Kol. Krzysztof Dziurewicz- łowczy obwodu 232 wraz naszym stażystą w osobie Kol. Ryszarda Główki byli obecni w dniu  Finału i pomagali Klubowi Seniora w dystrybucji posiłku na terenie imprezy. Gulasz przydał się w dwójnasób: oczywiście  oferowany jako posiłek jaki każdy mógł nabyć wrzucając pieniądze do puszki kwestarskiej oraz jako posiłek regeneracyjny,  dla wszystkich wolontariuszy wraz z opiekunami. 

 Miłe jest wspólne działanie z innymi organizacjami- stowarzyszeniami w myśl zasady #RazemMożemyWięcej, bo  wówczas jest o wiele łatwiej, a i jest to dobra okazja do poszerzania znajomości w społeczności lokalnej. Bardzo się  cieszymy, że mogliśmy wspomóc tę akcję charytatywną, będąc darczyńcami, gdzie cel jest jeden, czyli wsparcie osób  chorych w Polsce, a przede wszystkim dzieci. 

 Na koniec, co do samych liczb: puszka kwestarska stojąca przy naszym gulaszu dała 536,05zł , natomiast ogólna kwota  zbiórki Sztabu Nr6547 podczas 30 Finału WOŚP w Sali widowiskowej przy Urzędzie Gminy w Trzebielu, określiła się na  kwotę 19779,69zł, dodatkowo 294,06 euro oraz 530 zł w eskarbonce. 

Artur Kułdosz
2022-02-07

Bądź na bieżąco z newsami 📱