Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

50-lecie Koła Łowieckiego „Wrzos” Zielona Góra

Tego dnia w sobotę 9 grudnia 2023 roku myśliwi wraz z małżonkami, partnerkami, zaproszonymi gośćmi wśród, których znajdowali się przedstawiciele sąsiadujących Kół Łowieckich „Jeleń Bojadła”, „Ryś” Sława, „Wilk” Głogów oraz przedstawiciel ZO PZŁ w Zielonej Górze spotkali się w Zajeździe Młyn w Lubięcinie aby świętować. Okazją była 50 rocznica powstawiania Koła Łowieckiego „Wrzos” w Zielonej Górze.

Przygotowania trwały wiele miesięcy do uroczystości jedynej w swoim rodzaju. Było to jedne z ważniejszych wydarzeń tego roku w  kole a nadto przypadające w 100-lecie Zjednoczonego Łowiectwa w Polsce – ranga jubileuszu nabrała przeto innego znaczenia.

Po części oficjalnej, którą prowadził Kol. Witold Wendowski oraz Kol. Adrian Braun zaproszeni goście  składali życzenia z okazji jubileuszu pamiątkowymi listami gratulacyjnymi oraz przekazywali upominki dla koła na ręce Prezesa Zarządu.

Natomiast koło odwzajemniło upominkami gości, myśliwych, kandydatów, rezydentów.

Wszyscy przybyli obejrzeli multimedialną prezentację dotyczącą historii koła, którą to w zręczny sposób z dozą humoru przekazali Kol. Kol. Edward Sibiński i Henryk Majdański.

Życzymy myśliwym z Koła Łowickiego „Wrzos” wielu wspaniałych chwil w łowisku, przygód myśliwskich, entuzjazmu w realizacji naszej pasji oraz łaskawości naszego patrona Świętego Huberta.

Tradycyjna biesiada myśliwska wraz z zabawą taneczną rozpoczęła się drugą częścią jubileuszu. Ale o tym już innym razem.

Obecnie KŁ „Wrzos” dzierżawi dwa obwody nr 159 i 207 o łącznej powierzchni ok. 16.010 ha.

Na dziś w Kole jest 57 członków oraz 2 stażystów i 1 rezydent.

Skład obecnego zarządu koła: Prezes Kol. Witold Wendowski, Łowczy Kol. Adrian Braun, V-ce Łowczy Kol. Tadeusz Sokołowski (obw. 159) i V-ce Łowczy Kol. Artur Jasiński (obw. 207), Sekretarz Kol. Tomasz Kowalik, Skarbnik Kol. Marek Olechnowicz.

Zdjęcia: Konrad Najdek

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱