Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Akcja żołędzie 2022

Po dość długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, Koło Łowieckie „Jeleń” Czerwieńsk powróciło do pomysłu zorganizowania bardzo fajnej akcji zbiórki żołędzi, dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku. Dyrektor Szkoły Jacek Gębicki z wielką ochotą przystąpił do działania, ogłaszając w Szkole konkurs – kto zbierze i przyniesie do szkoły największą ilość żołędzi.

W zbiórce wzięło udział 16 klas, które zebrały ponad 2 tony żołędzi. Najwięcej ich nazbierał Bartosz Zawisza z klasy 3 B, który dał radę przynieść do szkoły aż 425 kg. Drugie miejsce zajął Olaf Rynkiewicz również z klasy 3 B – 322 kg, a trzecie Wiktoria Walczewska z klasy 8 B – 90 kg.

Podsumowanie akcji odbyło się 22 października nad Zalewem w Czerwieńsku, w czasie imprezy ekologicznej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. W czasie imprezy, dzieci wraz ze swoimi rodzicami ustawiły 20 karmików dla ptaków oraz nieduży paśnik dla zwierząt. Dyrektor Jacek Gębicki podziękował wszystkim uczestnikom imprezy, nauczycielom za pomoc, a szczególnie dzieciom za aktywny udział w akcji. Zwycięzcy konkursu zbiórki żołędzi, otrzymali od Prezesa Koła Zbigniewa Nowackiego nagrody rzeczowe, a dzieci z klas uczestniczących w akcji – słodycze. Przy okazji Prezes Koła opowiedział zebranym, że jednym z najważniejszych zadań myśliwych jest również dbałość o czyste środowisko naturalne oraz dobre warunki bytowania zwierząt dziko żyjących. Po wręczeniu nagród i zakończeniu części oficjalnej, myśliwi zaprosili wszystkich na kiełbaski z grilla.

W imprezie wzięło udział około 400 osób, ponieważ dzieci przyprowadziły licznie swoich rodziców i dziadków. Przy organizacji ogniska i pieczenia kiełbasek pomagali członkowie Koła: Zygmunt Kwieciński, Andrzej Klimaszewski i Jerzy Poźniak. W całym przedsięwzięciu pomagał również Lubomir Rotko – Kierownik Hali Sportowej „Lubuszanka” w Czerwieńsku.

Darz Bór

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱