Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Apel dotyczący zaułka Myśliwskiego w Zielonej Górze

APEL
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,
Koła Łowieckie okręgu zielonogórskiego, sympatycy łowiectwa

Dzisiaj przed zbliżającym się terminem otwarcia zaułku Myśliwskiego w Zielonej Górze przy ul. Pod Filarami 1 ponownie zwracamy się do Was, współtworzących istotę myślistwa i kultury łowieckiej na terenie okręgu zielonogórskiego z apelem o wsparcie naszej, jakże ważnej z punktu widzenia społecznego odbioru – inicjatywy dokończenia „budowy” naszego Zaułku Myśliwskiego na zielonogórskim deptaku tj. wykonania i zamontowania napisu „Zaułek Myśliwski” oraz herbu Miasta Zielona Góra i logo PZŁ.

Do tej pory z funduszu ze zbiorki społecznej i z inicjatywy wielu osób zamontowaliśmy 5 figurek tzw. Bachusików: HUBERTICUS, SOKOLNICUS, ZŁOTOROGUS, ARTEMIDA, CANISHUBERTICUS, posadowiono pięć ławeczek myśliwskich z odpowiednimi tabliczkami oraz ryngraf o tematyce łowieckiej.

Pozostaje nam zebranie środków, które umożliwią wykonanie napisu i jego zamontowanie. Jest dla nas bardzo ważne, aby ta unikatowa w skali kraju inicjatywa była zrealizowana
ze środków pozyskanych od myśliwych i ich sympatyków. Wydaje się, że to także jedyne w Polsce miejsce, które tak mocno w centrum dużego miasta kojarzone jest z myśliwymi.
Powstaje NASZE miejsce. Należy odnotować fakt, iż inicjatorzy tego przedsięwzięcia wciąż mają przychylność włodarzy Winnego Grodu.

Koleżanki i Koledzy dołączcie do nas. Niech pozostanie po nas wieczny ślad solidarności i ducha naszej pasji. Miło nam poinformować, że do tej pory na nasz apel odpowiedziało ok. czterdzieści kół łowieckich, dwadzieścia osób fizycznych i cztery podmioty gospodarcze, którym serdecznie dziękujemy.

Racz Knieja
Komitet Fundacji „Zaułek Myśliwski”

 

Wpłaty prosimy kierować na konto Zarządu Okręgowego w Zielnej Górze
70 1090 1535 0000 0000 5301 9163
z dopiskiem „Darowizna na Zaułek Myśliwski”

Osoba do kontaktu
Jan Olszewski tel. 696 473 518, 601 682 011
e-mail: gama-olszewscy@skrzynka24.net

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱