Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Biesiada KŁ Sokół w Babimoście z okazji jubileuszu 55-lecia istnienia Koła oraz 100 lecia PZŁ

29 lipca 2023 r. na stanicy w Kuligowie Wojskowe Koło Łowieckie „Sokół” w Babimoście zorganizowało Biesiadę z okazji obchodów jubileuszu 100-lecia Zjednoczonego Łowiectwa w Polsce oraz z okazji jubileuszu 55-lecia istnienia Koła.

Świętowanie rozpoczął tradycyjnie mszą polową  przyjaciel Koła ks. dr Andrzej Suchorski. Następnie prezes koła kol. Andrzej Skiba przywitał zaproszonych gości oraz koleżanki  i kolegów po strzelbie i przedstawił historię Wojskowego Koła Łowieckiego „Sokół’ w Babimoście, która jest wpleciona w historię łowiectwa oraz ściśle związana z Babimojszczyzną i z pułkiem lotniczym w Babimoście, strzegącym polskiego nieba do 1992 roku. To żołnierze zawodowi tego pułku byli założycielami koła. Ich pasja, wytrwałość i chęć przeżywania niezapomnianych chwil w łowisku, zaowocowały powstaniem koła łowieckiego. W styczniu 1968 r. dowódca pułku mjr. pilot Henryk Lis, który był zapalonym myśliwym wraz z żołnierzami zawodowymi i  pracownikami ALP zarejestrowali Wojskowe Koło Łowieckie „Sokół” w Babimoście” w ZW PZŁ Zielona Góra.

Za działalność łowiecką, propagowanie kultury, tradycji i etyki łowieckiej oraz współpracę ze społeczeństwem Koło zostało odznaczone Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Członkowie Koła pełnili funkcje we władzach: Ignacy Dobrowolski członka KR ZOPZŁ w Zielonej Górze, Zdzisław Atarowski Sędziego Sądu Okręgowego PZŁ, a Andrzej Skiba Sekretarza ORŁ, Delegata na KZD, członka Komisji Statutowej NRŁ i członka prezydium OZD.

 

Okręgowa Kapituła Odznaczeń Łowieckich w Zielonej Górze uchwałą z dnia 29 czerwca 2023 roku nadała kolegom Arturowi Dalekiemu Skarbnikowi Koła i Szymonowi Wawrzynowiczowi Łowczemu Koła medal „ZASŁUŻONY DLA ŁOWIECTWA ZIELONOGÓRSKIEGO”.

Medale wręczyli koledzy: Łowczy Okręgowy Jacek Banaszek, Dionizy Stępniewski członek ZO PZŁ i Maciej Jaśkowski Z-ca członka NRŁ w towarzystwie Prezesa Koła Andrzeja Skiby.

 

Uchwałą Zarządu Wojskowego Koła Łowieckiego „Sokół” w Babimoście nadano odznakę „ŻONIE MYŚLIWEGO ZA TOLERANCJĘ” dla:

 1. Pani Honorata Niziałek,
 2. Pani Irena Lewandowska,
 3. Pani Danuta Atarowska,
 4. Pani Krystyna Szlauderbach,
 5. Pani Magdalena Hołub,
 6. Pani Anna Janiak,
 7. Pani Barbara Skiba
 8. Pani Danuta Rychła,
 9. Pani Krystyna Kaiser,
 10. Pani Janina Kaczmarczyk,
 11. Pani Lucyna Szuster,
 12. Pani Wioletta Daleka,
 13. Pani Dominika Wawrzynowicz.

Specjalne podziękowania za wieloletnią współpracę Zarząd Koła złożył na ręce kol. Zofii Nadborskiej Firma Nadlas oraz księgowej Koła Bernardettcie Brudło.

W nocy z 28-29 lipca 2023 r. odbyło się polowanie „Złoty Rogacz”. W polowaniu  wzięło udział 20 myśliwych i 4 Diany.

Królem polowania został kol. Damian Kustosik, który pozyskał 2 rogacze.

Wicekrólem polowania został kol. Zdzisław Atarowski, który  pozyskał lisa.

                                                                                                               Darz Bór!

                                                                                                          Andrzej Skiba

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱