Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Dożynki w Plotach 2023

Tegoroczne Dożynki Gminy Czerwieńsk odbyły się w Płotach w dniu 19.08.2023 r. Pogoda dopisała, ponieważ było słonecznie i gorąco. W tym roku, do Koła Łowieckiego „Jeleń” Czerwieńsk dołączyło Koło „Dąb” Zielona Góra i wspólnymi siłami myśliwi z obydwu kół włączyli się w organizację imprezy. Stanowisko myśliwskie prezentowało się bardzo okazale i śmiało można powiedzieć, że było prawdziwą wystawą łowiecką. Dzięki uprzejmości Kolegi Jana Olszewskiego, mogliśmy ustawić liczne eksponaty łowieckie w postaci popularnych zwierząt naszych lasów. Stały one przed namiotem, który wypożyczyliśmy z Zarządu Okręgowego PZŁ w Zielonej Górze. Dodatkowo stanowisko ozdobiły trofea łowieckie saren rogaczy i dzików odyńców, które wystawił Kolega Jerzy Rzeźnik. Uzupełnieniem całości były wspaniałe prace o tematyce myśliwskiej Kolegi Stefana Wesołowskiego pod tytułem „Dłutem szkicowane”. Stałymi bywalcami naszej wystawy były oczywiście dzieci, które z wielkim zainteresowaniem oglądały ustawione zwierzaczki. Miło było patrzeć, jak dzieciaki podchodziły do eksponatów i je najnormalniej w świecie głaskały. Nie zabrakło też drobnych upominków dla odwiedzających w postaci broszur, kubków, długopisów, smyczy i oczywiście cukierków. Z wielkim zainteresowaniem naszą wystawę oglądał Burmistrz Czerwieńska Piotr Iwanus, który od zawsze jest wielkim przyjacielem myśliwych. Dużą atrakcją dla uczestników Dożynek był pieczony dzik, którego osobiście upolował Kolega Tomasz Frąckowiak. Do dzika ustawiła się ogromna kolejka,  a koledzy: Jan Jagiełowicz, Piotr Anuszkiewicz, Przemysław Rakociński i Stefan Wesołowski, ledwo nadążali z jego krojeniem. Na zakończenie imprezy, miłym akcentem było wręczenie przez prezesów Koła „Jeleń” i „Dąb”: Zbigniewa Nowackiego i Ireneusza Borowskiego, trzech nagród dla uczestników w Turnieju Sołectw.

Jak co roku o logistykę zadbał Kolega Artur Wojtunik, któremu pomagał Kolega Piotr Sobków.

Udział myśliwych w takich imprezach jest doskonałą okazją do promocji łowiectwa. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, a wystarczy tylko zaangażowanie, pomysłowość i życzliwość naszych członków oraz życzliwość przyjaciół.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱