Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Msza święta Hubertowska w Tarnowie Jeziernym – 2022r.

Msza święta Hubertowska w kościele pw. św. Huberta w Tarnowie Jeziernym to już tradycja i stały punkt ważnych wydarzeń poświęconych obchodom Dnia św. Huberta w na terenie okręgu zielonogórskiego PZŁ.

Nie inaczej było minionej niedzieli tj. 30 października 2022 r., gdzie Koleżanki i Koledzy po strzelbie, lokalna społeczność po raz kolejny stawili się w kameralnym kościółku i złożyli swoje prośby, modlitwy na ołtarzu św. Huberta. Mszę jak zawsze pięknie i dostojnie celebrował Ksiądz Jerzy Ślusarczyk – Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Michała Archanioła w Sławie. Dziękujemy za piękne i dobre słowo.

Organizacja wydarzeń łowieckich, dbanie o tradycje i ceremoniał myśliwski, opiera się często na pasjonatach i społecznikach. Taką osobą jest Kol. Jan Dekier – Prezes KŁ „Ryś” w Sławie – inicjator i kontynuator wydarzeń łowieckich, takich jak Parafiada Myśliwska w Tarnowie Jeziernym, czy Msza święta Hubertowska, która była celebrowana w asyście licznie przybyłych pocztów sztandarowych okolicznych kół łowieckich oraz w oprawie muzycznej zespołu muzyki myśliwskiej ze Wschowy.

Zaraz po mszy miała miejsce jeszcze jedna miła uroczystość, a mianowicie wręczenie odznaczeń łowieckich.

Brązowe Medale Zasługi Łowieckiej otrzymali Koledzy: Jerzy Ślusarczyk i Łukasz Nieścior.

Kol. Janowi Dekierowi – Prezesowi KŁ „Ryś” w Sławie oraz wszystkim członkom Koła składamy wielkie podziękowania za pielęgnowanie pięknych tradycji, ceremoniału i zwyczajów łowieckich.

Gratulujemy!

Darz Bór!

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱