Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Serce od serca

Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu zielonogórskich Dian do Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie trafiło po 100 wyjątkowych poduszek, które przekazywane są do kobiet po mastektomii piersi.

Te wyjątkowe poduszki powstały w ramach projektu SERCE OD SERCA, a pomysł na nie podsunęła nam nasza koleżanka Ewa Kosicka.

W Polsce projekt Serce od Serca rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Zatacza coraz szersze kręgi. Zielonogórska społeczność łowiecka również włączyła się w akcję szycia poduszek w kształcie serc dla pacjentek po mastektomii. Projekt ten to nie tylko szycie poduszek w kształcie serca, ale również wsparcie dla pacjentek po mastektomii na każdym etapie ich rehabilitacji. Dlaczego korzystanie z tych poduszek jest tak ważne, gdyż wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku.

21 osób spotkało się w sobotę 17 lutego br. w Bobrownikach, w siedzibie Koła Łowieckiego Ryś Niedoradz. i czyniło dobro. Pięknie dziękujemy zarządowi koła Ryś Niedoradz za udostępnienie domku myśliwskiego i wsparcie tego projektu. Wśród całego zespołu było:11 Dian, 1 myśliwy, 4 stażystki, 4 „sympatyczki” łowiectwa i oczywiście najmłodszej Dianeczki nie mogło zabraknąć. Brawo dla zgranej ekipy, która podczas pierwszego spotkania udziergała 209 poduszek: Zofia Nadborska, Ilona Andrzejewska, Dorota Socha Urbanek, Monika Wacławik, Anna Nieradka, Romcia Liberda, Kinga Bojko, Magdalena Jaskólska, Justyna Kępka, Dorota Szynkura, Dorota Grześkowiak, Ewelina Górecka, Oliwia Spyrka, Aleksandra Mieszkowska, Ewa Kosicka Ania Skórko, Manuela Tłumak, Nikola Tyburska oraz Damian Grześkowiak, a także niżej podpisana autorka.

Jak potrzebny i ważny jest to projekt pokazują reakcje kobiet które otrzymały poduszki.

W dniu 16 kwietnia otrzymałam w Szpitalu w Sulechowie na oddziale chirurgii onkologicznej prezent!!! Dar od Dian wspomoże mnie w powrocie do zdrowia”.

 „Jestem pacjentką onkologiczną zielonogórskiego szpitala. Dziś podczas pobytu na oddziale otrzymałam od personelu medycznego prezent. Poduszkę w kształcie serca, wykonaną przez zielonogórskie środowisko łowieckie. Jest to bardzo miły gest z Państwa strony, świadczący o wielkiej empatii i zrozumieniu problemu jakim jest rak piersi. Chciałabym bardzo serdecznie  podziękować za ten prezent oraz zapewnić że na pewno wykorzystam go jak tylko dane mi będzie doczekać mastektomii. Życzę realizacji swoich pasji, zainteresowań oraz spełniania się w roli wolontariuszek w tak pięknym i jak się okazuje bardzo potrzebnym projekcie jakim jest „SERCE DLA SERCA”.

Serce się raduje, że społeczność łowiecka w Zielonej Górze dołączyła do tej szlachetnej inicjatywy, a nasz cel to uszycie aż 1000 poduszek! Dlatego też już 27 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie podczas którego powstaną poduszki w kształcie serca. Serdecznie zapraszamy wszystkie zielonogórskie Diany do uczestnictwa w tym wydarzeniu i do wsparcia tej pięknej inicjatywny. Miejsce pozostaje bez zmian – siedziba Koła Łowieckiego Ryś Niedoradz w miejscowości Bobrowniki, start godzina 13.00.

Niech słowa podziękowania dotrą również do tych, którzy już wsparli naszą akcję: Zakład Produkcji Odzieży ” Florentyna” za przekazaną bawełnę oraz firmie Namar Nawrocki Sp. K. za wsparcie kulką silikonową. Cieszymy się bardzo z faktu, że kolejni darczyńcy deklarują wsparcie tego projektu.

Wszystkim, którzy już przyłączyli się do akcji pięknie dziękuję za zaangażowanie i wsparcie oraz proszę o dalszą aktywność, bo razem możemy więcej, razem możemy wesprzeć pacjentki po mastektomii.

Przewodnicząca Komisji Promocji i Edukacji Łowieckiej przy ZO PZŁ w Zielonej Górze

dr inż. Justyna Górecka – Karwańska

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱