Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Walne Zgromadzenie Lubuskiej Izby Rolniczej

9 września 2022 r. w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku odbyło się Walne Zgromadzenie Lubuskiej Izby Rolniczej.

W Walnym Zgromadzeniu LIR uczestniczyli lubuscy parlamentarzyści i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i administracji publicznej.

Lubuski samorząd rolniczy ściśle współpracuje z kołami łowieckimi województwa lubuskiego, Zarządami Okręgowymi PZŁ w Zielonej Górze i w Gorzowie Wlkp. oraz myśliwymi, którzy często są również rolnikami.

Nie dziwi więc, że na zaproszenie Prezesa LIR Pana Stanisława Myśliwca, wśród zaproszonych na Walne Zgromadzenie LIR gości, byli również Łowczowie Okręgowi z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp.: Jacek Banaszek i Wojciech Pawliszak.

Głównym tematem rolniczych obrad była oczywiście susza, która w sposób szczególny dała się we znaki lubuskim rolnikom oraz konieczna pomoc rządowa w celu minimalizowania jej negatywnych skutków.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱