Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Bal charytatywny w Kole Łowieckim „Dzik” Zielona Góra

Bojadła 10.02.2024

Koło Łowieckie „Dzik” Zielona Góra – Pomaga

Brać łowiecka z KŁ „Dzik” powzięła inicjatywę pomocy w ratowaniu zdrowia syna przyjaciela Koła Kol. Jacka Kajzera , nastoletniemu chłopcu grozi całkowita utrata wzroku. Leczenie prowadzone jest za granicą i bardzo kosztowne. Zabawa myśliwska zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Aleksandry Szubert  była okazją do przeprowadzenia zbiórki charytatywnej wśród koleżanek i kolegów.  Darczyńcami byli

Beata Kuźma – Mleczarnia Henryk Kuźma w Sławie

Jan Olszewski-Salon Myśliwski „Złoty Róg” w Zielonej Górze

Krzysztof Stefaniak-Sklep Myśliwski „Strzelec” w Zielonej Górze”

Antoni Jurewicz-„Domina-Rol” w Starm Strączu

Mirosław Dec-„Gościniec u Deców” w Karszynie

Piotr Potaczała-Biuro Polowań

Paulina Pawełkiewicz- Hurtownia „Piwowar” w Zielonej Górze

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze

Koledzy Ryszard Bogucki , Hubert Sadowski oraz inni których nie sposób wszystkich wymienić z  Koła „Dzik”

Inicjatywa pomocy odbiła się pozytywnym echem w lokalnym środowisku. Obecni byli:

Wójt Gminy Bojadła Pan Krzysztof Gola, przedstawiciel Administracji Lasów Państwowych Pan Michał Lagiera, Prezes KŁ „Kszyk” Głogów Kol. Kazimierz Czajkowski i Łowczy tegoż Koła Kol. Jarosław Suda , Łowczy KŁ „Jeleń” Bojadła Kol. Marek Rybarczyk, Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze reprezentował Kol. Jan Olszewski. Rolników reprezentowali : Pan Jan Blitek, Pan Radosław Biltek , Pan Jan Szydłowski z Bełcza, Pan Robert Kubik z Klenicy, Pan Adam Puszkar z Krzepielowa. Impreza zbiegła się z końcem sezonu łowieckiego i dokonano wstępnych podsumowań wynikiem których było uhonorowanie rolników i podziękowanie za dobrą współpracę. Była też okazja do wyróżnienia myśliwych którzy swoją postawą i działalnością dobrze przysłużyli się Kołu. Udekorowani zostali ustanowionym przez Zarząd Koła medalem „Za Zasługi”.

Dekoracji medalami dokonali: Kol. Jan Olszewski Przewodniczący Okręgowej Kapituły Odznaczeń Łowieckich w Zielonej Górze oraz Pan Krzysztof Gola Wójt Gminy Bojadła. Po części oficjalnej w miłej atmosferze bawiliśmy się przy dźwiękach skocznej muzyki , raczyliśmy pysznymi daniami głównie z dziczyzny , nalewkami tworzonymi przez kolegów i wypiekami naszych żon , a w przerwach dużą atrakcją była zbiórka z poczuciem spełnienia dobrego uczynku.

Imprezy tego typu konsolidują nas wewnętrznie , ale też dobrze służą tworzeniu pozytywnych relacji z rolnikami , administracją i mieszkańcami, co w dobie dzisiejszej jest bardzo potrzebne. Sukces naszego przedsięwzięcia stanowi dobrą prognozę na przyszłość.

Darz Bór Janusz Sajnóg

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱