Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Chłodnie dla kół łowieckich okręgu zielonogórskiego PZŁ

Dobiegła końca realizacja projektu przydzielania chłodni dzierżawcom obwodów łowieckich objętych „strefami ASF”. Projekt realizował Zarząd Główny PZŁ w Warszawie we współpracy i środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Cieszymy się bardzo, bo w związku ze sprawną komunikacją pomiędzy kołami łowieckimi, a zarządem okręgowym PZŁ w Zielonej Górze, a zwłaszcza Łowczym Okręgowym Jackiem Banaszkiem i Prezesami niżej wymienionych kół, przyniosła bardzo pozytywny efekt. Informacje, które są przekazywane przez dzierżawców obwodów łowieckich podczas wspólnych narad, spotkań, a nawet kontroli punktów przetrzymywania tusz do przedstawicieli ZO PZŁ i Inspekcji Weterynaryjnej były skrzętnie notowane. Po otrzymaniu informacji z ZG PZŁ o terminie naboru wniosku na chłodnie bardzo szybko przedstawiciele poszczególnych zarządów kół złożyły stosowne wnioski, które zostały zweryfikowane i finalnie do kół okręgu zielonogórskiego trafiło 16 chłodni:

Piżmak Niwiska

Piast Sulechów

Słonka Zielona Góra

Sokół Babimost,

Jeleń Bojadła,

Jeleń Brody,

Leśnik Lipinki,

Jeleń Żagań,

Bóbr Żagań,

Bór Zielona Góra,

Lis Bytom Odrzański,

Daniel Szprotawa,

Tumak Cybinka,

Sokół Krosno Odrzańskie,

Ryś Żary,

Orzeł Nowe Miasteczko.

Warto dodać, że wszystkie koła naszego okręgu nadal sprawnie i intensywnie prowadzą działania, mające na celu ograniczenie występowania skutków choroby ASF w środowisku naturalnym. Chłodnie są bardzo ważnym elementem umożliwiającym sprawne i sukcesywne pozyskiwanie dzików, a zwłaszcza w sytuacji kiedy populacja zacznie przybierać na sile…

Zarząd Okręgu Zielonogórskiego PZŁ pragnie pięknie pogratulować podjętych działań kołom łowieckim okręgu zielonogórskiego jak również Pani Monice Wachowiak – Dyrektor Operacyjnej ZG PZŁ w Warszawie – koordynatorowi wyżej opisanego projektu. Cieszymy się z możliwości pomocy kołom w tak trudnych czasach, mając na uwadze, że każda taka nowa chłodnia to koszt około 40.000 zł netto, a ważny jest również fakt, że po pięciu latach eksploatacji chłodnia staje się częścią majątku koła!

Darz Bór!

Zespół Interdyscyplinarny

w zakresie zwalczania ASF

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱