Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

II Festiwal Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc – Przewóz 17 czerwca 2023 w obiektywie Marka Pietraszkiewicza i Justyny Karwańskiej-Góreckiej

II edycja Festiwalu Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc– wyjątkowe wydarzenie w Przewozie, łączące pasje łowieckie, zamiłowanie do przyrody i sztuki!

Mamy przyjemność podzielić się relacją z drugiej edycji Festiwalu Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc, który odbył się w urokliwym parku w Przewozie, w powiecie żarskim.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej mszy myśliwskiej, a teraz trwa zabawy pod chmurką.

Podczas festiwalu uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielu różnorodnych atrakcji.

Nasi myśliwi zaprezentowali niesamowite umiejętności kynologiczne, a pasjonaci sokolnictwa z Sokolnictwo Goa że Wschowy zachwycili publiczność widowiskowymi pokazami ptaków drapieżnych.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy Zakątek Łowiecki, gdzie odbywały się gry i zabawy o tematyce przyrodniczej.

Na scenie, w sercu parku miejskiego odbyły się występy i pokazy artystyczne dzieci z lokalnego przedszkola, które z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje talenty.

#pasjaztradycją

W ramach obchodów 100-lecia zjednoczonego łowiectwa odbył się również wspaniały koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego pod batutą Mieczysława Leśniczaka.

Jako główni organizatorzy tego wydarzenia chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu, w szczególności Gminie Przewóz i kołom łowieckim z terenu powiatu żarskiego.

Dziękujemy także naszym partnerom festiwalowym, którzy wnieśli swój wkład w tworzenie niezapomnianych wrażeń. Atrakcje edukacyjne i smaki marki „Dobre z lasu” były zasługą leśników z Nadleśnictw Wymiarki i Lipinki. A za wyśmienitą ucztę dla podniebienia, opartą na dziczyźnie, pragniemy podziękować Decowej Manufakturze. Dziękujemy także wszystkim instytucjom, które wsparły to wydarzenie finansowo!

Druga edycja Festiwalu Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc przechodzi do historii. To wydarzenie, które połączyło wiele pasji i zainteresowań przyrodniczych, tradycję łowiecką i sztukę. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i mieli okazję poznać naszą pasję do przyrody.

Pragniemy także wspomnieć, że pierwsza edycja Festiwalu Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc odbyła się w malowniczych Lipinkach Łużyckich, a kolejna, już niecierpliwie oczekiwana przez wszystkich entuzjastów, odbędzie się w urokliwym Trzebielu.

Nie możemy się doczekać, aby kontynuować naszą podróż przez kulturę i dziedzictwo łowieckie w kolejnym pięknym miejscu!

Relację Radia Zachód z tego wydarzenia można przeczytać zobaczyć i posłuchać klikając w poniższe odnośniki.

1. Festiwal Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc – Radio Zachód, Lubuskie (zachod.pl)

2. Festiwal Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc – Radio Zachód, Lubuskie (zachod.pl)

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱