Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

KURS SYGNALISTÓW MYŚLIWSKICH

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze informuje, że w dniu 27.02.2023 r. o godz. 16.30 rozpocznie się nowa edycja Kursu Sygnalistów Myśliwskich.

Kurs Sygnalistów Myśliwskich – sesja wiosenna jest przeznaczony dla każdego poziomu zaawansowania – początkującego, średniozaawansowanego oraz zaawansowanego.

Głównym prowadzącym kursu będzie Agnieszka Rybicka mgr sztuki – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale instrumentalnym – specjalizacja róg. Muzyk, nauczyciel, aranżer, kompozytor, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z sygnalistami prowadzonymi w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu oraz jako instruktor, kapelmistrz orkiestr dętych. Kierownik Zespołu Muzyki Myśliwskiej Deluxe – wicemistrza Europy.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie ZO PZŁ w Zielonej Górze przy ul. Poznańskiej 13 w Zielonej Górze.

Zajęcia w ramach kursu będą prowadzone w dwóch grupach:

dla początkujących: podstawy gry na instrumentach dętych blaszanych, technika zadęcia, sygnały myśliwskie, aparat gry, wydobywanie dźwięków, warsztat, technika pracy z rogiem, sygnały podstawowe, dobór instrumentów, ustników… Pierwsze 3 spotkania odbędą się w formie grupowej, a kolejne 7 spotkań to zajęcia indywidualne;

dla średniozaawansowanych: (sygnały niezbędne podczas polowania: pokotu zwierząt, porządkowe, okolicznościowe, praca na głosy w zespole – jak się odnaleźć, muzyka myśliwska i inne.

Cykl obejmuje 10 spotkań: 3 spotkania w formie grupowej i 7 spotkań w formie zajęć indywidualnych. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w godzinach popołudniowych. Szczegółowy plan zajęć zostanie ustalony podczas spotkania organizacyjnego.

Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe. Kursanci będą mieli możliwość zakupienia: ustnika dobranego do potrzeb indywidualnych, instrument – pless – mały róg, parforce – duży róg oraz wszelkiego rodzaju akcesoria wspomagające naukę gry na instrumencie dętym: spirometr, urządzenie antydociskowe itp. (mile widziane na pierwsze zajęcia posiadane rogi myśliwskie przyniesione przez uczestników, a w przypadku braku instrumentu istnieje możliwość wypożyczenia na czas zajęć).

Odpłatność za kurs jednej osoby wynosi 800 zł. (wystawiam faktury).

Wszelkich informacji oraz zgłoszenia na kurs przyjmuje prowadząca zajęcia kol. Agnieszka Rybicka:

tel. 570 384 192 lub mail: agnieszkarybicka@poczta.fm

albo na stronie internetowej – Kursy nauki gry na rogach myśliwskich 2023 PZŁ ZG – kliknij TUTAJ…

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱