Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

VII Nowosolski Tydzień z Lisem

5 lutego 2023 odbył się uroczysty pokot podsumowujący VII Nowosolski Tydzień z Lisem. Jest to kolejna już edycja inicjatywy OHZ Nieciecz oraz Nadleśnictwa Nowa Sól, przy wsparciu Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze.

Na pokocie stawili się myśliwi z 6 kół łowieckich oraz OHZ Nieciecz, którzy pozyskali łącznie 113 szopów praczy, 66 lisów, 1 jenota oraz 9 kun. Ku zaskoczeniu wszystkich dominował Inwazyjny Gatunek Obcy- szop pracz, który niestety liczebnością zaczyna dominować wśród wszystkich drapieżników w naszych łowiskach. Najskuteczniejszych myśliwych nagrodzono w dwóch kategoriach: rodzime gatunki drapieżników oraz drapieżniki z listy inwazyjnych gatunków obcych. Najskuteczniejsi byli myśliwi z kół łowieckich: „Orzeł” Nowe Miasteczko, „Wrzos” Zielona Góra, „Daniel” Siedlisko oraz „Sokół” Kożuchów. Nagrodzone również najlepsze koło łowieckie, czyli „Orzeł” Nowe Miasteczko za pozyskanie w tej edycji największej ilości tj. 55 drapieżników, które otrzymało 30 sztuk bażantów do wsiedlenia.

Wspólna biesiada przy słynnym bigosie myśliwskim kol. Stanisława Momota z KŁ, „Orzeł” Nowe Miasteczko, była okazją do podziękowania organizatorom, jak również sponsorom: Piekarni Danuta Bojko oraz Sklep myśliwski „Strzelec”. Obecni myśliwi już anonsowali swój udział w kolejnej edycji, dzięki której zwierzyna drobna jak i sarna ma większą szanse pozostać w nowosolskich łowiskach.

Hubert Prais

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱