Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Obrady Okręgowej Kapituły Odznaczeń Łowieckich

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,
Okręgowa Kapituła Odznaczeń Łowieckich w Zielonej Górze, w związku ze zbliżającym się terminem przeprowadzenia walnych zgromadzeń kół łowieckich naszego okręgu, pragnie przypomnieć o możliwości umieszczenia w porządku obrad spraw, które dotyczą odznaczeń łowieckich.

Może warto byłoby podjąć uchwały w sprawach odznaczeń łowieckich dla członków koła, samego koła, czy też innych osób niebędących członkami koła, a których działalność wpływa na pozytywny odbiór koła w społeczności lokalnej.

Przypomnę tylko, że odznaczenia łowieckie, jak: Brązowy, Srebrny i Złoty Medal Zasługi Łowieckiej, ZŁOM – Honorowy Żeton Zasługi i Medal Św. Huberta i Odznaka za Zasługi nadal będą opiniowane przez Okręgową Kapitułę Odznaczeń Łowieckich, zatwierdzane przez Zarząd Okręgowy i przesyłane do Kapituły Odznaczeń Łowieckich w Warszawie celem dalszego procedowania.

Wyróżnienia okręgowe, tj.: Dyplom AMICUS VENATOR – ,,PRZYJACIEL MYŚLIWYCH”, MEDAL „Zasłużony dla Łowiectwa Zielonogórskiego” oraz MEDAL „Za Zasługi dla Łowiectwa Lubuskiego” będzie nadawać Okręgowa Kapituła Odznaczeń Łowieckich w Zielonej Górze.

Pamiętajmy o tych wszystkich Kolegach, którzy z pasją, zaangażowaniem i nie szczędząc czasu wolnego, działają na rzecz kół i Zrzeszenia. Naszym „koleżeńskim obowiązkiem” jest ich zauważyć, nagrodzić i postawić za wzór dla innych członków koła.

PS. Pamiętajmy o odpowiednio wczesnym składaniu wniosków o odznaczenia, szczególnie przed uroczystościami w naszych kołach, np.: rocznice, imprezy okolicznościowe i lokalne, itp.
Wnioski oraz instrukcje wypełniania można pobrać w wersji edytowalnej ze strony internetowej ZO PZŁ w Zielonej Górze.

Okręgowa Kapituła Odznaczeń Łowieckich służy Koleżankom i Kolegom wszelką pomocą.

Darz Bór!
Przewodniczący Okręgowej  Kapituły Odznaczeń Łowieckich

Jan Olszewski

Pismo ZO PZŁ dotyczące obrad

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱