Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zielona Góra

Trzecia edycja Krajowej Wystawy Psów Myśliwskich w Iłowej już za nami!

Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Iłowej, która odbyła się 28 sierpnia br.  to niewątpliwie wielkie kynologiczne święto na zielonogórskiej ziemi. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowało się 236 psów 56 ras, w tym  6 ras polskich ras rodzimych.

Miejsce wystawy nie jest przypadkowe, gdyż w herbie Iłowej znajduje się hart. Włodarze miasta są niezwykle dumni, z faktu, że Iłowa jako jedyna gmina w Polsce jako motyw główny w herbie ma psa myśliwskiego. Piękny Park Dworski, w samym centrum miasta, jest wprost stworzony do takich wydarzeń.

Podczas wystawy oprócz podziwiania różnych ras psów myśliwskich można było odwiedzić stoiska edukacyjne Polskiego Związku Łowieckiego oraz Nadleśnictwa Wymiarki. Trzeba przyznać, że pomimo początkowo tylko dobrej pogody, zainteresowanie wystawą oraz edukacją przyrodniczo-łowiecką było bardzo duże.

W związku z powyższym słowa podziękowania kieruję do członków Komisji Promocji i Edukacji przy ZO PZŁ oraz Komisji Kynologicznej za zaangażowanie oraz aktywność podczas 3 Krajowej Wystawy Psów Myśliwskich w Iłowej.

 

Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bór

dr inż. Justyna Górecka

Poniżej prezentujemy fotogalerię z tego wydarzenia w wykonaniu kol. Justyna Górecka i kol. Monika Janusz

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱